DERİN BAYHAN

Derin Bayhan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Performans bölümünü tam burslu olarak tamamladı. Burada İlhan Usmanbaş, Ali Perret, Ricky Ford, Donavan Mixon, Francesco Martinelli, Can Kozlu ve Cengiz Baysal gibi önemli besteci-müzisyenler ve eğitimcilerle beraber çalışma şansını buldu.

Müzik Performans bölümü eğitimi dışında aynı zamanda ses mühendisliği alanında da çalışmalarını sürdürdü. Berklee College of Music'de iki senelik Audio-Production for Film & TV bölümünü tamamladı. Londra ve Türkiye'de çeşitli kısa, uzun filmler ve belgesellerde çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Sarp Maden Quartet ile Durmaksızın, Durgun Sular ve Bilinmez, Yavuz Akyazıcı ile Turkish Standarts Volume 1 & 3 ve Bridge albümlerinde yer alan sanatçı, Önder Focan, Kerem Görsev ve Sibel Köse gibi önemli müzisyenlerle yurtiçi ve yurtdışında bir çok festival ve konserlerde sahne aldı.

2011 yılında Birsen Tezer ve Gürol Ağırbaş ile çalışmaya başlayan Bayhan, Birsen Tezer’in 2. Cihan ve Gürol Ağırbaş’ın Bas Şarkıları 3 albümlerinde çalıştı.

2013-2017 yılları arasında müzik yaşantısına Londra’da devam etti. Londra’da dünyaca tanınan saksafoncu Gilad Atzmon’un ekibine ve Grammy ödüllü Swing ekibi Puppini Sisters’a dahil oldu. Her iki ekiple İngiltere ve Avrupa’nin önemli caz kulüpleri ve festivallerinde konserler verdi. Halen Türkiye ve İngiltere’de çalışmalarını sürdürmekte olan sanatçı, aynı zamanda ders vermeye, albüm prodüksiyon, kayıt ve miks çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

©KentSanat Akademi 2019

0216 575 2550 - 0532 547 2276