EBRU TEZCAN KETENCİ

1974 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokuldan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında müzik eğitimine başladı ve Prof. Sevil Gökdağ’ın öğrencisi olarak 1994 yılında Çello Bölümünden mezun oldu. İkinci branşı olan piyano eğitimini Ayşen Katipoğlu ve Lale Feridunoğlu’nun öğrencisi olarak tamamladı. Solfej eğitimini Prof. Emel Çelebioğlu’ndan, armoni eğitimini Mine Mucur ve Feride Özbaykal’dan aldı.

Okulun son yıllarından itibaren uzun yıllar hocası Sevil Gökdağ’ın asistan öğretmeni olarak yeni başlayan ve orta seviye Konservatuvar öğrencilerine kadar özel dersler vermeye devam etti.

Gerek okul yıllarında ve sonrasında sayısız çeşitli orkestra, quartet vb. gruplarda çalarak konserlerde yer almıştır. 2010 yılından itibaren gruplarda çalmaktan ziyade eğitim çalışmalarını kendisine daha yakın hissettiğinden eğitmen kısımda kalmayı tercih etti.

Uzun yıllardır eğitim verdiği öğrencilerine birebir ders vermekte ve kalan zamanlarında özel müzik okullarında da çello ve piyano dersleri vermektedir.

©KentSanat Akademi 2019

0216 575 2550 - 0532 547 2276