Serhan Bali ile Müzik Sanatının Avrupa'da Ortaçağ'dan Günümüze Yolculuğu

Dönemler, akımlar, türler, formlar, besteciler, yorumcular ve çalgıların tarihsel gelişimine bir bakış...

Klasik müziğin uçsuz bucaksız zenginlikteki dünyasına doğru uzman bir rehber eşliğinde yolculuk etmek isteyenleri seminerlerimize davet ediyoruz.

1973 Ankara doğumlu Serhan Bali, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1995’te mezun olmuştur. 2002’de kurduğu klasik müzik dergisi Andante ile yayımcılık alanına giren Bali’nin klasik müzik yazıları 2001’den itibaren Andante başta olmak üzere Radikal, Vatan, Hürriyet gazetelerinde yayımlanmıştır.

 

2011’den beri Fest Travel’ın danışmanlığını yürüten Serhan Bali gezgin müzikseverleri her yıl dünyanın önde gelen klasik müzik merkezlerine taşımaktadır.

 

Halkın her kesimini klasik müzik sanatı hakkında bilgilendirmeyi kendine misyon edinen Bali çeşitli adreslerde verdiği seminerleri de aralıksız biçimde sürdürmektedir. 2001’den beri radyo programcılığı yapan ve Açık Radyo’da başladığı radyoculuk serüvenini bugün Borusan Klasik kanalında sürdüren Bali ayrıca, beIN İZ TV kanalı için 2014’ten bu yana klasik müziğin büyük bestecilerinin yaşadıkları şehirleri ve mekânları tanıttığı Batı’ya Yolculuk adlı müzik belgeselini hazırlayıp sunmaktadır.

 

Bali’nin Müzikte Romantik Dönem Bestecileri adlı yeni kitabı Kasım 2019’da VakıfBank Kültür Yayınları etiketiyle okurla buluşmuştur.

©KentSanat Akademi 2019

0216 575 2550 - 0532 547 2276