Yinon Muallem ile Atölyelerimiz Başlıyor

Atölye çalışmalarımıza yeni bir başlık açıyoruz:

 

Yinon Muallem’in eğitmenliğinde, 10 kişilik sınıflarda perküsyon ve ud dersleri başlıyor.

Yinon Muallem liderliğinde KentSanat Akademi’ye siz müzik severleri bekliyoruz.

 

Perküsyon atölye çalışmaları içerisinde Ortadoğu ve Hint perküsyon ailesinden Kanjira, Bendir, Darbuka gibi enstrümanların yer alacağı atölyemize her yaş ve her seviyeden katılımcılar başvurabilir. Atölye çalışma içeriği teorik ve pratik alt başlıklar ile yoğunlaştırılmış kapsamlı bir örgüye sahiptir. 

 

2002 yılından itibaren eşi ve iki çocuğu ile İstanbul’da yaşamaya başlayan perküsyonist, udi, besteci ve eğitmen Yinon Muallem, hem Türkiye’de hem de dünyada önemli birçok festivalde, farklı mekanlarda başarılı konserlere imza atmaktadır. Müziğe çocukluğunda piyano eğitimi alarak başlayan ve devamında genç yaşlarında latin perküsyon eğitimi alan Muallem’in yayınlanmış on albümü, perküsyon eğitimi üzerine bir albümü ve kendi biyografisinden yola çıkarak yazdığı yurt dışında yayınlanmış bir kitabı ve bir romanı bulunmaktadır. Kurucusu olduğu TaKiDum trio grubu ile (kendisi dışında Hakan Gürbüz-Bas ve İsmail Altunbaş-Vurmalı çalgılar), quartet ve quintet gibi farklı başlıklarda konserler yapmaktadır. Aralarında Kudsi Erguner, Erkan Oğur, Göksel Baktagir, Derya Türkan, Tüluğ Tırpan, Elif Çağlar, Ömer Faruk Tekbilek, Cenk Erdoğan, Ross Daly, Areti Ketime, Mor Karmasi, Şirin Pancaroğlu gibi farklı türlerde başarılı müzisyenler ile birlikte çalışmıştır.

 

Yinon Muallem’in  son albümü ‘Back Home’, Haziran 2019 tarihinde Alman plak firması Galileo Music etiketiyle tüm dünyada satışa çıkmış ve Acum-İsrail müzik meslek birliği tarafından yılın en iyi albümü seçilmiştir.

Yinon Muallem’in yakın tarihli konserleri: 28 Ocak tarihinde Akbank Sanat’da Yinon Muallem Quartet, 25 Şubat tarihinde Bursa Nilüfer Caz Tatili konseri Nazım Hikmet Kültürevi’nde ve 28 Şubat’da Eskişehir F Stop’da Yinon Muallem TaKiDum projesi olarak programlanmıştır.

Yinon Muallem - Biography

 

Yinon Muallem was born to an Iraqi origin family, in Israel 1968. Initially, he started playing Latin percussion and then leading way to Middle Eastern music. He has been influenced by a wide variety of traditional Turkish, Sufi, Gypsy, and Klezmer, Balkan and Indian music eventually creating his own style with a unique combination of this rich variety.

 

Having mastered bendir, goblet drum, Iranian Zarb, as well as kanjira and gatham of Southern India, Yinon has been influenced by percussion master Zohar Fresco, Iranian percussion masters Djamechid Chemirani and Pejman Hadadi, Ganesh Kumar and Subash Chandran from Southern İndia.  One of the biggest changes and influences in his life has been to move to live in İstanbul Turkey, where he met his beloved wife and settled for a family in İstanbul.

 

In addition to his well-received percussion work, Yinon mastered playing the oud in the last 20 years and has launched 10 albums so far composed of his own compositions mainly.

 

Some projects Yinon realized  through  successful collaborations are  with Ross Daly (Greece), Alim Gasimov (Azerbaijan), Piris Eliyahu (Azerbaijan), Omer Faruk Tekbilek (Turkey), Zhubin Kalhor (Iran), Muhammed Alnuma (Iraq), Derya Türkan (Turkey), Kudsi Erguner (Turkey), Tuluğ Tırpan (Turkey), Şirin Pancaroğlu (Turkey), Anjelika Akbar (Turkey), Tanju Duru (Turkey), Akın Eldes (Turkey), Erkan Oğur (Turkey), Ganesh Kumar and Subash Chandran (India), Israil  Andalusian Orchestra, Yair Dalal, Eyal Sela and Darma Group, Sheldon Sands (USA).

 

Yinon in the last recent years, also published 2 books in Israel, named “İstanbul-Tel Aviv” and “Deep inside a broken violin”. His music and authorship create a lot of synergies with good productivity and giving richness and depth to his art.

www.yinonmusic.com  


TaKiDum albüm bilgi:

https://ahenkmuzik.com.tr/urun/takidum-hakan-gurbuz-yinon-muallem-ismail-altunbas/

 

Ta Ki Dum konser videoları

https://youtu.be/k_TQ6Ls4mfg

 

https://youtu.be/DjDHi3Sol4M

 

https://youtu.be/bhGfgctNcrI

 

https://youtu.be/y76MrsZj9_M

 

https://www.facebook.com/RadioRomaniaCluj/videos/320811371849479?sfns=mo

 

Yinon Muallem Quintet – Perfect Day (Back Home albümü)

https://www.youtube.com/watch?v=kCxKaqWwJrs

 

Yinon Muallem Quintet – Back Home  (albüme adını veren şarkı )  

https://www.youtube.com/watch?v=3DBJbMFN_qw

 

 

Yinon Muallem – Albümleri
Changing Moments- 2003, Klezmer for the Sultan-2005, The Way it is-2008, Telveten- 2009, Tinshemi (Breath)- 2010, Funky Dervish-2013 , Offlines-Guy Mintus ile (2016), Meeting of Hearts (2016), Ta Ki Dum (2018), Back Home (2019)
 

 

Ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşınız.

0216 575 25 50 - 0532 547 22 76

©KentSanat Akademi 2019

0216 575 2550 - 0532 547 2276